یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

کیهان خطاب به صداوسیما: این بود شب یلدایتان؟/ حضور دوسه هنرمند در برنامه"دورهمی" بدون هیچ ابتکاری

کیهان خطاب به صداوسیما: این بود شب یلدایتان؟/ حضور دوسه هنرمند در برنامه"دورهمی" بدون هیچ ابتکاری

کیهان نوشت: سیما در شب یلدا نشان داد که باز هم برای پرداختن به مناسبت‌های ویژه، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری خاصی ندارد.

کیهان نوشت:
سیما در شب یلدا نشان داد که باز هم برای پرداختن به مناسبت‌های ویژه، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری خاصی ندارد.

شب یلدا یکی از مناسبت‌هایی است که همه مردم به آن توجه ویژه‌ای داشتند و گردهمایی خانواده‌ها و اقوام در این شب فضای اجتماعی و فرهنگی خاصی را ایجاد کرد. البته تلویزیون نیز یکی از عناصر ویژه در این شب بود، به طوری که در اغلب خانه‌ها و گردهمایی‌های خانوادگی، تلویزیون نیز روشن بود.

بیشتر هموطنانمان نیز در این شب شبکه‌های ملی را بر رقبای خارجی صداوسیما ترجیح می‌دادند. با این حال، سیما باز هم نتوانست از این فرصت فرهنگی به نحو احسن استفاده کند و با روش‌های قدیمی و کلیشه‌ای آنتن اغلب شبکه‌ها پر شد. 

تنها ترفند سیما برای چنین مناسبت‌هایی برگزاری دورهمی‌هایی با حضور سلبریتی‌ها و بازیگران سینما بود. برنامه‌هایی که با حضور دو - سه چهره هنری یا سینمایی و گفت وگوهایی معمولی و عادی با آنها پخش شدند، بدون اینکه خلاقیت، نوآوری و محتوای مهمی در آنها دیده شود. هر چند که در برخی از برنامه‌ها، خانواده‌های شهدا هم حضور یافتند که قابل تقدیر بود. اما به‌طور کلی، دستان سیما در شب یلدا نیز همچون بسیاری دیگر از مناسبت‌ها، تقریبا خالی بود. همچنین جای سؤال است که دعوت از مهمانان این برنامه‌ها بر چه مبنایی انجام می‌شود؟ 
ای کاش برنامه‌های سیما از قالب‌های کلیشه‌ای دور شوند و برنامه‌سازان و برنامه‌ریزان در پی روش‌هایی جدیدتر برای پاسخگویی به نیازهای مخاطبان در چنین مناسبت‌هایی باشند. به ویژه شبکه یک سیما که شبکه ملی محسوب می‌شود و انتظار می‌رود در این زمینه قوی‌تر از سایر شبکه‌ها و کانال‌ها عمل کند.


  • کیهان خطاب به صداوسیما: این بود شب یلدایتان؟/ حضور دوسه هنرمند در برنامه"دورهمی" بدون هیچ ابتکاری


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات