دوشنبه, 25 شهریور,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

نویسنده ایرانی فرانسوی جزء هیئت داوران جایزه بوکر 2017

نویسنده ایرانی فرانسوی جزء هیئت داوران جایزه بوکر 2017

نام لیلا اعظم زنگنه، نویسنده ایرانی‌تبار اهل فرانسه در میان هیئت داوران جایزه بوکر 2017 است که امروز برنده خود را خواهد شناخت.
به نقل از وبسایت من‌بوکر، جایزه بوکر سال 2017 امروز مشخص می‌شود و نویسندگان شب گذشته در مراسم پیش از اعلام برنده شرکت کرده و بخشی از کتاب‌های خود را، که نامزد دریافت جایزه شده‌اند برای یکدیگر خواندند. مجری مراسم با هر کدام از نویسندگان مصاحبه کوتاهی انجام داد که بخش‌هایی از آن در صفحه اینستاگرام این جایزه با عنوان «من‌بوکرپرایز» به دید عموم گذاشته شده است.
 
نکته جالب جایزه امسال برای ایرانی‌ها حضور لیلا اعظم زنگنه نویسنده جوان ایرانی‌تبار در میان هیئت داوران است. نویسنده 41 ساله ایرانی در حال حاضر استاد ادبیات دانشگاه هاروارد است و با مجلات معروفی چون نیویورک‌تایمز، پاریس‌ریویو و لوموند همکاری می‌کند. کتاب او تحت عنوان «جادوگر، ناباکوف و خوشبختی» تاکنون در یازده کشور مختلف ترجمه شده و برای او شهرتی جهانی به همراه آورده است. او به هفت زبان انگلیسی، فرانسوی، فارسی، اسپانیایی، ایتالیایی، روسی، و پرتغالی تکلم می‌کند.
 
سارا هال، نویسنده، تام فیلیپز، نویسنده و کولین توربون، نویسنده از دیگر اعضای هیئت داوران جایزه داستانی بوکر 2017 هستند که برنده خود را امروز معرفی می‌کند.

 

ایبنا


  • نویسنده ایرانی فرانسوی جزء هیئت داوران جایزه بوکر 2017


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات