جمعه, 30 شهریور,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

حوزه هنری در فکر اکران فیلم خارجی

حوزه هنری در فکر اکران فیلم خارجی

در حالی که حوزه هنری به برخی از فیلم‌های ایرانی اجازه اکران در سینماهای خود را نمی‌دهد و فیلم‌های سینمای ایران را تحریم می‌کند، رییس بخش سینمایی این نهاد امروز اعلام کرده که به اکران فیلم‌های خارجی به عنوان یک گزینه فکر می‌کند.
 این مدیر سینمایی همچنین در اظهارات کنایه آمیز، اعلام کرده که بحث آزادی، کرامت و احترام برای هنرمندان و بیشتر جنبه سیاسی و انتخاباتی دارد و کرامت هنرمند زمانی محقق می‌شود که اثر او دیده شود.
محمد حمزه‌زاده رئیس بخش سینمایی حوزه هنری امروز در نخستین نشست سراسری مدیران امور سینمایی این نهاد که در شهر سنندج برگزار می‌شود درباره مسائل اکران و سینماداری در حوزه هنری گفت: «یکی از وظایف دولت این است که در کنار سایر برنامه‌هایش به موضوع صنعت و اقتصاد سینما توجه کند. هر کسب و کاری، در اتاق بازرگانی یا مراکزی از این دست نماینده دارد، اما سینما از این امکان محروم است.»

اما در حالی که بسیاری از تهیه کنندگان و مدیران سینمایی، حوزه هنری را به دلیل تحریم برخی فیلم‌های سینمایی به عدم حمایت از تولید ملی متهم می‌کنند، محمد حمزاده از علاقه این نهاد به اکران فیلم‌های خارجی در سالنهای وابسته به حوزه هنری خبر می‌دهد و می‌گوید: «حمایت از تولید ملی اولویت اول، دوم و سوم ماست. همان حساسیتی که برای نمایش فیلم ایرانی داریم برای انتخاب و نمایش فیلم خارجی هم داریم، اما به اکران فیلم خارجی به عنوان یک گزینه فکر می‌کنیم. نمی توان همه بار را بر دوش سینماداران گذاشت و به بخش سالن داری و تامین هزینه های آن بی‌توجه بود.»

به گزارش ایسنا رییس بخش سینمایی حوزه هنری به دولت هم کنایه زده است: «به نظر می رسد طرح موضوع آزادی، کرامت هنرمندان و احترام به این قشر بیشتر سیاسی و انتخاباتی است. کرامت هنرمند زمانی محقق می‌شود که اثر او دیده شود و در مواجهه با مخاطب قرار بگیرد.»

او در پایان صحبت‌هایش به تنوع اکران فیلم‌های سینمایی هم اشاره می‌کند: «میزی که برای جذب مخاطب چیده می شود باید متنوع باشد. در بخش تولید و اکران باید این موضوع را در نظر گرفت.»

  • حوزه هنری در فکر اکران فیلم خارجی


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات