یکشنبه, 01 مهر,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

برخلاف همه شایعه ها/ قول شبکه سه درباره پخش «سرزمین مادری»

برخلاف همه شایعه ها/ قول شبکه سه درباره پخش «سرزمین مادری»

داستان باز هم تکرار شد. داستانی مکرر که انگار در هر شبکه‌ای که رخ دهد، «نامکرر» است. خبرهای منتشرشده گویای این است؛ پخش سریالی که قولش به مردم داده شده بود، دوباره متوقف شده است.
رسانه‌ها در اخبار و گزارش‌های خبری خود با عباراتی بر این «مفهوم» تأکید کرده بودند که «سرزمین کهن پخش نمی‌شود» و تأکید شده بود؛ «هرچند از قبل اعلام شده که این سریال مطابق قول قبلی پخش می‌شود اما باز هم پخش آن از شبکه سه با مشکل و نه‌ صداوسیما مواجه بود». خبرهای دیگر هم هست که به ظن و گمان‌ها و اما و اگرها درباره این سریال پرحاشیه، دامن زده است.
 
ابهام در پخش «سرزمین مادری» 

 
خبرهایی که ذهن را به سمتی «خاص» می‌برد، اما «خانم ارکان»، مسئول روابط عمومی شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران، پخش‌نشدن دایمی این سریال را رد می‌کند. او در پاسخ به این سوال «شهروند» که آیا قرار است «سرزمین کهن، یا «سرزمین مادری» (یا هر نامی که دارد) پخش نشود، گفت: اگر منظور اخباری که به آن استناد می‌کنید، این بوده که سریال دیگر پخش نمی‌شود، غلط است، زیرا «تا آن‌جا که من اطلاع دارم»، این سریال در یکی دوهفته آینده به روی آنتن خواهد رفت.
 
«ارکان» در پاسخ به سوال دیگر «شهروند» که «چه ایرادی یا مشکلی باعث شده است که سریال سرزمین کهن، پخش نشود»، هم گفت: این‌که ایرادات چه بوده را اطلاع ندارم اما مهم این است که این سریال روی آنتن خواهد رفت. تأکید خبرنگار «شهروند» بر این‌که از جزییات بیشتر پخش‌نشدن «سرزمین» کهن اطلاع کسب کند، با این پاسخ ارکان مواجه شد که: «از جزییات پخش‌نشدن سریال اطلاعی ندارم»!
 
در معرفی «سرزمین کهن» باید گفت؛ این سریال، به بررسی وقایع سیاسی، تاریخی و اجتماعی ایران از ‌سال ۱۳۲۰ خورشیدی تا انقلاب ۱۳۵۷، در بستر زندگی یک پسر نوجوان می‌پردازد. این سریال سوم بهمن ۱۳۹۲ روی آنتن رفت، اما پس از پخش چهارقسمت، با موجی از اعتراضات مواجه شد که درنهایت صداوسیما را به توقف پخش، مجاب کرد. قرار بود این سریال پس از اصلاحات انجام‌شده، از ۱۴ مهرماه از شبکه سه سیما با نام جدید «سرزمین مادری» پخش شود.
 
از جمله بازیگران این مجموعه می‌توان به نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، حسن پورشیرازی، فرشته صدرعرفایی، جعفر دهقان، امیر آقایی، شبنم قلی‌خانی، الهام حمیدی، ثریا قاسمی، علی شادمان، پژمان بازغی، هنگامه قاضیانی، میترا حجار، پرویز پورحسینی، حسین محجوب، بیتا فرهی، هومن سیدی، مهرداد ضیایی، لیلا زارع، آشا محرابی، محسن تنابنده، جواد عزتی، رسول نقوی، شیوا بلوچی، متین حیدرنیا، امین رحیمی، درشن سینک، بهرام کمیجانی، فریبرز گرم‌رودی و... اشاره کرد.

  • برخلاف همه شایعه ها/ قول شبکه سه درباره پخش «سرزمین مادری»


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات