یکشنبه, 01 مهر,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

به بهانه بازداشت مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور/ بده‌بستان‌های سينماگران با سياسيون اينبار در بانك گردشگری

به بهانه بازداشت مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور/ بده‌بستان‌های سينماگران با سياسيون اينبار در بانك گردشگری

نزديكي برخي چهره‌هاي سينمايي با برادر معاون اول رئيس‌جمهور و حمايت مالي بانك گردشگري از پروژه‌هاي سينمايي اين افراد، موضوعي است كه اين روزها و در جريان رسانه‌اي شدن خبر بازداشت وی خودنمايي مي‌كند.

نام بانك گردشگري در سال‌هاي اخير به عنوان حامي مالي در كنار برخي پروژه‌هاي سينمايي به چشم مي‌خورد؛ فرشته طائرپور، تهيه كننده سينما، عضو هيئت مديره خانه سينما و از حاميان اصلي اسحاق جهانگيري در جريان تبليغات انتخاباتي محسوب مي‌شود. او تهيه‌كننده دومين مستند تبليغاتي اسحاق جهانگيري است و حتي مقابل دوربين آن مستند انتخاباتي هم ديده شد. طائرپور خواهرزن محمد بهشتي، از مديران سينمايي با نفوذ دهه 60 نيز هست. بهشتي در حال حاضر رئيس پژوهشگاه ميراث فرهنگي سازمان صنايع دستي و گردشگري است. سيد محمد بهشتي در واقع مرد شماره دو سازمان سينمايي در دهه 60 بود. كسي كه با استقرار محمد خاتمي، اختيار سازمان سينمايي وقت را بر عهده گرفت و در همان ابتدا بسياري از هنرپيشه‌ها و بازيگران سينما را ممنوع‌الكار كرد. بهشتي نيز جزو افرادي است كه به همراه طائرپور جلوي دوربين مستند تبليغاتي اسحاق جهانگيري حضور داشت. مستند كانديداي پوششي دوازدهمين انتخابات رياست جمهوري، بيشتر شبيه يك ميزگرد تلويزيوني بود. كارگردان آن مستند، ياران و رفقاي قديمي اسحاق جهانگيري را دور يك ميز نشانده بود تا آنان با همراهي مطلق او عملكرد دولت حسن روحاني را ستايش كنند.

از بانك گردشگري به عنوان حامي مالي فيلم «خاله قورباغه» به تهيه‌كنندگي فرشته طائرپور ياد مي‌شود. بانك گردشگري پيش از اين، از توليد فيلم «شهرموش‌ها» به تهيه‌كنندگي علي سرتيپي نيز حمايت مالي كرده بود. مهدي جهانگيري همان كسي بود كه در سال 87 پس از ماجراي مشهور حمل قرآن با موسيقي و دف، تحت فشار علما و اقشار متدين ناچار به استعفا شد. بازداشت مهدي جهانگيري، رئيس گروه مالي گردشگري كه دهها شركت و بانك زير نظر آن است، بازتاب زيادي در رسانه‌ها داشت. بابك زنجاني نيز چندسال پيش و پيش از بازداشت توسط قوه قضائيه به عنوان يكي از مولتي ميلياردرهاي اقتصادي كشور علاقه زيادي به ارتباط با سينماگران نشان داده بود. خيلي‌ها معتقدند ثروت چندهزار ميليارد توماني مهدي جهانگيري كه در نوع خود در رقابت با ثروت 25‌هزار ميلياردي بابك زنجاني قرار مي‌گيرد، در طول سال‌هايي به دست آمده كه وي پس از استعفا از معاونت سازمان ميراث فرهنگي در زمان رحيم مشايي، شركت‌هاي اقماري را تأسيس و در همان دولت پروژه‌هاي بزرگ را نصيب خود كرد.

  • به بهانه بازداشت مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور/ بده‌بستان‌های سينماگران با سياسيون اينبار در بانك گردشگری


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات