یکشنبه, 29 مهر,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

موضع صریح وزیر ارشاد درباره جنجال کنسرت‌ها

موضع صریح وزیر ارشاد درباره جنجال کنسرت‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین موضع‌گیری درباره لغو کنسرت‌ها در کشور خاطرنشان کرد: درست است حجم زیاد کنسرت داریم و لغو هم داشتیم ولی نباید این فضا را ترسیم کنیم که هیچ اجرای صحنه‌ای نداریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین موضع‌گیری درباره لغو کنسرت‌ها در کشور خاطرنشان کرد: درست است حجم زیاد کنسرت داریم و لغو هم داشتیم ولی نباید این فضا را ترسیم کنیم که هیچ اجرای صحنه‌ای نداریم.

*باید موارد محدود لغو کنسرت را به صفر برسانیم
به گزارش فارس، سید عباس صالحی در نخستین نشست خبری خود پس از انتصاب در پاسخ به اینکه طبق آمار ارایه شده نشان از 5 برابر شدن اجرای کنسرت‌ها دارد، حال برنامه شما برای اینکه با لغو کنسرت دچار شانتاژ رسانه‌ای نشوید چیست؛ گفت: در نکته‌ای که اشاره شد دو مطلب وجود دارد، درست است برای هر واقعه‌ای به اندازه آن باید حساسیت ایجاد کنیم درباره هر موضوعی باید دقت کنیم. درست است حجم زیاد کنسرت داریم و لغو هم داشتیم نباید این فضا را ترسیم کنیم که هیچ اجرای صحنه‌ای نداریم. لغو یک کنسرت هم غلط است. این اتفاق اعتماد عمومی به اختلال نظام منجر می‌شود. ما باید مسایل را خودمان حل کنیم و مردم را گرفتار نکنیم. موارد محدود لغو کنسرت را باید به صفر برسانیم.

مسلما کشور را باید با قانون اداره کرد 

همچنین به گزارش ایسنا، صالحی در پاسخ به اینکه برای رفتارهای فراقانونی که در حوزه موسیقی رخ می‌دهد و از اجرای کنسرت‌ها در شهرهایی مثل مشهد جلوگیری می‌شود چه برنامه‌ای دارد؟ گفت: مسما کشور را باید با قانون اداره کرد و قانون بد از بی‌قانونی بهتر است. این نگاه بنده است و با همین رویکرد در حال گفت‌وگو بودیم در این یک‌ماه که علائم‌ روشنی را در این مدت نشان داده و امیدواریم به اجماع برسیم تا قانون مبنای عمل همه باشد. 

*ولنگاری فرهنگی مانند ریزگردها هوا را آلوده می‌کند
وزیر ارشاد پیرامون مراقبت از ولنگاری فرهنگی گفت: فرهنگ هوای تنفس برای فرد و جامعه است؛ طبعا باید به جامعه و افراد آن هوا، آن هم هوای سالم برسد، اقتضای این نگاه این است که آنچه که می‌تواند فرهنگ را آلوده کند یا احیانا در روند فرهنگ آفرینی اختلال ایجاد کند، می‌تواند دو خطر تلقی شود هم در این صورت فرهنگ کشور در معرض ریزگردها قرار می‌گیرد،‌که برای هویت یک جامعه مضر است و هم عدم زایش فرهنگی خطر است. ارشاد به عنوان یکی از دستگاه‌های متولی توجه جدی خواهد داشت تا مسیر زایش‌های فرهنگی را تقویت کند و هم اینکه با ریزگردها مقابله کند که اتفاق نیفتد.

*ارتباط با رسانه‌ها رو در رو و بدون سخنگو
وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال که سخنگو خواهید داشت و برنامه مشخص برای موسیقی که در موقعیت‌های مختلف ممکن است لغو کنسرت صورت گیرد گفت: ما در معاونت فرهنگی در خدمت رسانه‌ها بودیم، اما سالجاری اختلال پدید آمد ولی ارتباطات رودرو خواهد بود.
وی افزود: مسلما این است که باید کشور را با قانون اداره کرد و معیار زندگی اجتماعی است، رفتار فرا قانونی با هیچ استدلالی پذیرفتنی نیست و با این رویکرد با مجموعه های موثر در این بخش گفت‌وگو می‌کنیم. علایم روشنی هم نشان داده که به اجماع ملی برسیم و قانون مبنای عمل همه باشد.

*قصد نداشتم این نگاه ایجاد شود که قرار است اتوبوسی نیرو وارد شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تغییر در معاونت‌های فرهنگی‌، هنری و رئیس سازمان سینمایی گفت: حتما عوامل اجرایی برنامه‌ها وابسته به افراد است. گاهی از همه منابع انسانی استفاده نشده و انرژی نهفته در افراد وجود دارد. قصد نداشتم این نگاه ایجاد شود که قرار است اتوبوسی نیرو وارد شود. در سازمان اداری از همه ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نمی‌شود و قصد داریم این روند را اصلاح کنیم. اینکه همه می‌مانند یا باید بروند، صحیح نیست.

*تجدید نظر در محل برگزاری نمایشگاه کتاب سال 97
وی در پاسخ به محل برگزاری نمایشگاه گفت: امسال دومین سال بود که نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب برگزار شد، اما شرایط شهرآفتاب مناسب نبود و این مسئله در ایام نمایشگاه و پس از آن به مسئولین منتقل شد. هفته قبل هم جلسه‌ای با مسئولان دست‌اندرکار داشتیم و من گفتم اگر تا پایان مهر اتفاقی رخ ندهد ارشاد در برگزاری نمایشگاه سی‌و‌یکم در شهر آفتاب تجدید نظر می‌کند.

  • موضع صریح وزیر ارشاد درباره جنجال کنسرت‌ها


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات