یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

معمای اکران «ساعت پنج عصر» در ماه محرم/فیلمی که در ابتدا کمدی بود و حالا..؟

معمای اکران «ساعت پنج عصر» در ماه محرم/فیلمی که در ابتدا کمدی بود و حالا..؟

روز گذشته محمدرضا فرجی مدیر کل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی در نامه‌ای به شورای صنفی ننمایش اعلام کرد که با آغاز ماه محرم، فیلم‌های کمدی نمی‌توانند به اکران خود ادامه دهند. 
 اما علی سرتیپی پخش کننده «ساعت پنج عصر» اعلام کرده که این فیلم کمدی نیست و می‌تواند در ماه محرم روی پرده بماند. این اظهار نظر در حالی مطرح شده که مهران مدیری در ابتدای اکران فیلمش تاکید کرده بود کمدی ساخته است.

علاوه بر اظهار نظر مدیری، «ساعت پنج عصر» در بیشتر سکانس‌های خود از طنز موقعیت بهره می‌برد و تلاش کرده از مخاطبانش خنده بگیرد. از سوی دیگر دو سکانس در «ساعت پنج عصر» وجود دارد که بازیگر نقش اول آن (سیامک انصاری) در ماشین‌های مختلفی می‌نشیند که موسیقی‌های شادی از ضبط صوت خودرو‌ها پخش می‌شود.

به نظر می‌رسد که اظهار نظر علی سرتیپی در مورد کمدی نبودن فیلم مهران مدیری، تلاشی برای نگه داشتن «ساعت پنج عصر» بر روی پرده سینماهای کشور باشد و حال باید دید شورای صنفی نمایش با نمایش این فیلم کمدی در ماه محرم موافقت خواهد کرد یا خیر.

تا روز شنبه بسیاری از فیلم‌های طنز سینمای ایران همچنان بلیت‌های خود را به مخاطبان ارائه می‌دهند اما باید دید در روزهای بعد برخورد شورای صنفی نمایش با اکران «ساعت پنج عصر» و سایر فیلم‌های کمدی چگونه خواهد بود.

  • معمای اکران «ساعت پنج عصر» در ماه محرم/فیلمی که در ابتدا کمدی بود و حالا..؟


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات