شنبه, 04 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

آغاز بزرگترین رویداد ملی صنایع دستی از فردا/ "خانه ايراني، صنايع دستي ايراني" در معرض دید مردم قرار می‎گیرد

آغاز بزرگترین رویداد ملی صنایع دستی از فردا/ "خانه ايراني، صنايع دستي ايراني" در معرض دید مردم قرار می‎گیرد

بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از فردا در تهران آغاز به کار می کند.
بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، اول شهریورماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار می کند. در این رویداد قرار است به مدت 7 روز هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی در این فضای نمایشگاهی محصولات خود را عرضه کنند.

پویا محمودیان، مدیر کل دفتر صادرات صنایع دستی در گفت و گو با "عصرایران" با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال در سالن های شماره ۸ و ۹ و سری ۲۵ (A.B.C) محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با تعداد ۴۲۵ غرفه برگزار می شود، افزود: یکی از مهمترین اتفاقات در نمایشگاه امسال، برگزاری همزمان با نمایشگاه فرش است که به هم افزایی در این بخش منجر می شود.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال بخش های ویژه ای در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: 100 مترمربع فضای اختصاصی برای بخش "خانه ایرانی" طراحی شده است که در آن بخش علاقه مندان می توانند با چیدمان صنایع دستی در محیط خانه آشنا شوند.

محمودیان با اشاره به اینکه فضاهای اختصاصی دیگری برای حصیربافی و استان های محروم در نظر گرفته شده است، افزود: روستاهای هدف که طرح اشتغال صنایع دستی در آنها اجرا می شود در نمایشگاه امسال مهمان ما هستند.

مدیر کل دفترصادرات صنایع دستی با بیان اینکه امسال بخش های ویژه ای برای برگزاری ورک شاپ، نشست های مشاوره طراحی و بسته بندی داریم، اظهار کرد: برای هر روز یک سری برنامه و نامگذاری تعیین شده است.

محمودیان با اشاره به اینکه بخش های ویژه ای با نام "تبریز 2018" و "یزد ، شهرجهانی" در نمایشگاه امسال طراحی شده است، بیان کرد: قیمت های حضور در نمایشگاه را با توجه به یارانه ای که سازمان میراث فرهنگی اختصاص داد، تا حد امکان کاهش دادیم که با توجه به 7 روزه بودن برگزاری نمایشگاه، قیمت ها در حد معقولی پیش بینی شد؛ ضمن آنکه به برگزیدگان نمایشگاه سال گذشته 50 درصد تخفیف برای حضور در نمایشگاه امسال داده شد و استان های محروم و روستاهای هدف صنایع دستی نیز مهمان میراث فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه از لحاظ تبلیغاتی نیز پخش تیزرهای نمایشگاه از صدا و سیما آغاز شده است، افزود: بیلبوردهای شهری نیز نمایشگاه بیست و هشتم را معرفی خواهند کرد و نمایشگاه امسال نیز حول محور شعارهای "خانه ايراني ، صنايع دستي ايراني" و "توسعه پايدار ، صنايع دستي و اقتصاد خلاق" برگزار می شود.

محمودیان با اشاره به اینکه امسال تمام تلاش ها انجام شده است تا نمایشگاه در بهترین وضعیت برگزار شود، اظهار کرد: هدف ما جلب رضایت حداکثری فعالان و هنرمندان صنایع دستی است و از مردم عزیز و علاقه مندان دعوت می شود با حضور در نمایشگاه امسال از هنرمندان صنایع دستی حمایت ویژه ای به عمل آورند.

لازم به ذکر است، بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از ۱ تا ۷ شهریورماه ۱۳۹۶ در سالن های شماره ۸ و ۹ و سری ۲۵ (A.B.C) محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

  • آغاز بزرگترین رویداد ملی صنایع دستی از فردا/ "خانه ايراني، صنايع دستي ايراني" در معرض دید مردم قرار می‎گیرد


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات