دوشنبه, 27 آبان,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

مهدويان: موضوع «ماجراي نيمروز» همچنان زنده است

مهدويان: موضوع «ماجراي نيمروز» همچنان زنده است

پس از حمله تروريستي روز چهارشنبه به مجلس شوراي اسلامي و مرقد امام خميني...
پس از حمله تروريستي روز چهارشنبه به مجلس شوراي اسلامي و مرقد امام خميني برخي از کاربران شبکه‌هاي اجتماعي اقدام به انتشار تصاوير مربوط به اين حادثه با لوگوي فيلم ماجراي نيمروز کردند و چند روزنامه هم از تيتر «ماجراي نيمروز» در صفحه اول خود استفاده کردند و اين حملات را با موضوع بهترين فيلم جشنواره فجر سال گذشته مقايسه کردند. محمدحسين مهدويان، کارگردان «ماجراي نيمروز» به ‌اي‌سينما مي‌گويد كه حملات تروريستي ديروز شباهت بسياري به تحقيقاتي داشته که او در زمان ساخت آخرين ساخته‌اش انجام داده بود.

مهدويان درباره اين مقايسه ادامه مي‌دهد: «برخلاف بسياري از دوستان که مي‌گفتند موضوع فيلم ماجراي نيمروز قديمي و کهنه است، اتفاقات روز گذشته نشان داد که موضوع «ماجراي نيمروز» همچنان زنده است. براي من بسيار جالب است که فيلم ماجراي نيمروز توانسته روي جامعه تأثير بگذارد و به مسائل جاري مملکت پيوند بخورد. من معتقدم که بسياري از فيلم‌هاي سينماي ايران که به ظاهر سراغ سوژه‌هاي روز جامعه مي‌روند اصلاً به روز نيستند!»
در نشست خبري «ماجراي نيمروز» در جشنواره فيلم فجر، محمدحسين مهدويان اعلام کرد که براي ساخت اين فيلم تحقيقات بسياري انجام داده و تصاوير و فيلم‌هاي مستند زيادي در مورد حملات تروريستي دهه 60 ديده است.

با توجه به اين گفته‌ها از مهدويان پرسيديم که تصاويري که از حمله روز گذشته تهران ديده، چقدر به تحقيقاتي که او در زمان ساخت «ماجراي نيمروز» انجام داده بود، شباهت داشته است؟ او در پاسخ مي‌گويد: «فيلم‌ها و تصاويري که از حملات ديروز منتشر شد، شباهت بسيار زيادي به تحقيقات ما در زمان ساخت «ماجراي نيمروز» داشت و وقتي که من اخبار روز گذشته را دنبال مي‌کردم، بسياري از آن لحظات را درک مي‌کردم و بسياري از آن لحظات منطبق با تحقيقاتي بود که من در زمان ساخت «ماجراي نيمروز» انجام داده بودم.»

کارگردان «ايستاده در غبار» که روز گذشته هم در صفحه اينستاگرامش همبستگي و اتحاد خود را با مردم ايران در برابر تجاوز دشمنان خارجي اعلام کرده بود، در پايان صحبت‌هايش تأکيد مي‌کند: «ما از روز گذشته خيلي تلاش كرديم که بگوييم اين اتفاقات تأثيري روي مردم ايران نداشته و ما در کنار يکديگر همبستگي خود را ثابت مي‌کنيم، اما واقعاً بر دل من نمي‌نشيند که چهره امن کشور ما خدشه‌دار شود، چون ما در طول تاريخ شهداي بسياري براي حفظ امنيت خود در جنگ تحميلي و خيابان‌ها داده‌ايم. ما براي اينکه امنيت ايران پايدار بماند، بيش از 250 هزار شهيد جنگ، انرژي هسته‌اي و مدافع حرم داديم و برنمي‌تابيم که زخم کوچکي بر امنيت کشورمان بيفتد. من اميدوارم که اين اتفاق تنها يک حادثه بوده باشد و ما همچنان در امن‌ترين کشور جهان به زندگي خود ادامه دهيم.»

  • مهدويان: موضوع «ماجراي نيمروز» همچنان زنده است


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات