ﺳﻪشنبه, 29 خرداد,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

تکذیب یا تایید؟مشکل اکران فیلم های خارجی کجاست؟

تکذیب یا تایید؟مشکل اکران فیلم های خارجی کجاست؟

تازه‌ترین سخنان سخنگوی شورای عالی تهیه‌کنندگان حکایت از آن دارد که برخلاف انتشار برخی اخبار مبنی بر اکران فیلم‌های خارجی در تهران، این اخبار صحت ندارد.  

ماجرای اکران فیلم‌های خارجی یکی از موضوعاتی است که در دوره‌های مختلف از سوی مدیریت سینما مطرح شده، زمانی این طرح اجرایی شده و در مقاطعی هم به کلی به کناری رها شده است. اخبار در روزهای اخیر حکایت از بازگشت فیلم‌های خارجی به پرده سینما در تهران داشت، اما سخنان مسعود اطیابی سخنگوی شورای عالی تهیه‌کنندگان این اخبار را رد می‌کند.

او در گفت‌وگو با مهر تاکید کرد که خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر بازگشت اکران فیلم خارجی به سینماها صحت ندارد و در این باره توضیح داد: با توجه به گزارش نمایندگان شورای عالی تهیه‌کنندگان در شورای صنفی نمایش هیچ‌گونه مصوبه‌ای برای از سرگیری اکران فیلم‌های خارجی در سینماهای تهران به تصویب نرسیده است.

وی ادامه داد: تصویب قانونی که اجازه اکران فیلم خارجی به طور گسترده در سینماهای کشور را بدهد نیازمند دستیابی به زیرساخت هایی است که هنوز در کشور فراهم نشده است. این زیرساخت ها به طور مثال هم در بخش ظرفیت های نمایش فیلم است و هم ظرفیت های فرهنگی را شامل می شود.

اطیابی تاکید کرد: برای نمایش فیلم خارجی در سینماهای ایران لازم است این مساله از ابعاد مختلف بررسی شود و اینگونه نیست که به سرعت بتوان چنین طرحی را اجرایی کرد.

این تهیه کننده سینمای ایران با اشاره به اینکه در همه صنایع وقتی قرار است با واردات یک محصول برای نمونه داخلی آن رقیب ایجاد شود زیرساخت های آن مورد بررسی قرار می گیرد، عنوان کرد: گرچه سینمای ایران از لحاظ تولید در جایگاهی ایستاده که می تواند رقابت را تاب آورد ولی باز هم تاکید می کنم که ابتدا باید زیرساخت ها فراهم شود و حتما باید این نکته را مدنظر قرار داد که با ایجاد شرایط رقابت فیلم های خارجی و ایرانی در اکران، به مرور سینمای ملی را تضعیف نکنیم.


  • تکذیب یا تایید؟مشکل اکران فیلم های خارجی کجاست؟


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات