شنبه, 24 آذر,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

رونمایی از پوستر سی وپنجمین جشواره تئاتر فجر

رونمایی از پوستر سی وپنجمین جشواره تئاتر فجر

پوستر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ویژگی کنش اجتماعی برای پیوستن به عموم مردم رونمایی شد.
پوستر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر صبح چهارشنبه 15 دی ماه با حضور سعید اسدی دبیر جشنواره سی و پنجم، قباد شیوا و عباس محبوب طراح پوستر رونمایی شد. در آغاز این مراسم، سعید اسدی دبیر این دوره از جشنواره با بیان اینکه پوستر جشنواره جلوه‌ای از این رویداد هنری خواهد بود اظهار کرد: امروز، روز توجه به هویت بصری است. اتفاق این روز حاصل چندین ماه فعالیت گروه طراحی است.

او ادامه داد: محورهای موضوعی و نکات کلیدی داریم که یکی از آنها مسئولیت اجتماعی هنر و جامعه است امری که باید روی آن تاکید کرد.

دبیر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیان کرد: در این دوره به چند نکته از جمله کمپین "من صدای آب هستم" و حضور نابینایان و ناشنوایان توجه خاص داشته‌ایم.

او عنوان کرد: از جشنواره سی و چهارم به دنبال یکدست‌سازی هویت بصری بوده‌ایم و در این دوره هم هویت بصری در تکمیل دوره قبل است. آنچه از اهمیت بسیاری برخوردار است مفهوم هویت بصری است که در پوستر معرفی و متجلی می‌شود. مفهوم شعار "تئاتر برای همه" در پوستر برجسته شده است.

اسدی با اشاره به رویکردی مردمی در طراحی پوستر این دوره از جشنواره گفت: ویژگی پوستر این دوره دعوت به کنش اجتماعی برای پیوستن به عموم مردم به این رویداد هنری و ارائه تصویری از مردم است.

او تاکید کرد: تئاتر یکی از مهمترین امکانات برای گردهم آیی اجتماعی است. فرصتی برای همدلی و وفاق ملی است. امسال تمام اتفاقات به گونه‌ای رقم خورده است تا این مهم شکل بگیرد. هدف ما ایجاد تعامل اجتماعی به وسیله تئاتر است.

در ادامه این مراسم، کلیپی از مراحل طراحی پوستر پخش شد و سپس عباس محبوب توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد.

عباس محبوب با بیان مطالبی در این رابطه توضیح داد: چند نشانه در طراحی این دوره وجود درد از جمله عدد 35 به بهانه 35 دوره برگزاری جشنواره، استفاده از نماد آبژکتیو تئاتر، تاثیرپذیری از موتیف‌های ایرانی، استفاده از نماد شادی و غم تئاتر و چرخش این نماد با حفظ تمام ویژگی‌ها.

او عنوان کرد: امسال از تصاویر اقشار مختلف مردم برای پس زمینه پوستر بهره برده‌ایم.

در بخش دیگری از این مراسم، قباد شیوا هنرمند پیشکسوت با بیان سخنانی در رابطه با پوستر این دوره از جشنواره بیان کرد: بسیار خرسندم که طراحی پوستر جدی گرفته شده است. این اتفاق می‌تواند پایه‌گذار رخدادهای خوبی باشد.

او عنوان کرد: تنها نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم رنگ‌های سرد این پوستر است که همانند پوستر نمایشگاه‌های عکس است. به نظرم بهره بردن از رنگ‌های گرم می‌تواند در ارائه آن بهتر عمل کند و دید بهتری برای نصب در محیط تئاترشهر داشته باشد.

در بخش پایانی این مراسم، پوستر بخش "به علاوه فجر" نیز رونمایی شد.

در پایان مراسم، با حضور قباد شیوا و دکتر سعید اسدی از عباس محبوب و گروه او (سارا صباغی، نسرین مردانی، وحید حسین زاده، زینب توکلی، رضا شه‌بال، آرش عشری) تقدیر شد. هر کدام این اعضا یکی از پوسترهای جشنواره تئاتر فجر را به صحنه آوردند.

گفتنی است؛ سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

 

منبع:هنرآنلاین


  • رونمایی از پوستر سی وپنجمین جشواره تئاتر فجر


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات