شنبه, 01 اردیبهشت,1397 | |

مد و لباس

آرشیو اخبار

سومین جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب برگزار شد.

سومین جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب برگزار شد.

سومین جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب روز یکشنبه در سالن جلسات معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
سومین جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب روز یکشنبه با حضور حجت‌الاسلام مهدی سیف جمالی دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب، علی ملازاده رئیس ستاد صیانت مرکزی وزارت کشور و تنی چند از نمایندگان این ستاد در مراکز مختلف هنری در سالن جلسات معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیف جمالی در این جلسه کارگروه با تأکید بر اینکه سر و سامان دادن به وضعیت عفاف و حجاب در کشور نیازمند عزمی ملی است، گفت: آمارهای مربوط به طلاق، اعتیاد و بزهکاری روز به روز در حال افزایش است، تا حدی که دیگر از اعلام آمار طلاق هم با این استدلال که اعلام آن به صلاح جامعه نیست، خودداری می‌کنند. همه این‌ها نشان‌دهنده این است که ما در این موضوعات به مرحله خطرناک رسیده‌ایم که دیگر نیازمند توجهی جدی است.

دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب ادامه داد: در حیطه مدیریتی دولت نیز به هر ترتیب نیازمند این هستیم تا متصدیان فرهنگی یک نگاه جدید به موضوع ترویج عفاف و حجاب داشته باشند که این هم به اراده مدیریتی آن‌ها برمی‌گردد.

علی ملازاده رئیس ستاد صیانت مرکزی وزارت کشور نیز طی سخنانی اظهار کرد: به استناد مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اجتماعی کشور و سایر دستورالعمل‌های مربوطه، وزارت کشور مسئول هماهنگی و انسجام دستگاه‌های اجرایی و استان‌های سراسر کشور در بحث آسیب‌های اجتماعی و همچنین عفاف و حجاب و حقوق شهروندی است. بنابراین این جلسه کارگروه به این منظور برگزار شده تا از اقدامات مؤثر سایر دستگاه‌های اجرایی در این خصوص بهره‌مند شویم.

او ادامه داد: مقام معظم رهبری در میان 20 آسیب اجتماعی موجود، بر مباحثی همچون حاشیه‌نشینی، طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و مشکلات زنان سرپرست خانوار و موضوعاتی از این قبیل تأکید بیشتری داشته‌اند و همچنین برای حل این مشکلات تأکید دارند که باید علاوه بر انجام وظایف جاری، اقدامی فوق‌العاده صورت بگیرد و همچنین از ظرفیت مردم در دستگاه‌های اجرای استفاده شود.

ملازاده گفت: مقام معظم رهبری همچنین تأکید دارند که اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دارد، اما پیش از آن فرهنگ و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز در پیشرفت جامعه عامل مهمی به شمار می‌آید. بنابراین موضوعات عفاف و حجاب و حقوق شهروندی و رضایتمندی مردم از نظام‌های اداری منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود لذا امیدواریم که این مباحث با قوت مورد پیگیری قرار گیرند.

در پایان سومین جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب بعد از بحث و تبادل نظر میان نمایندگان دستگاه‌های مختلف در این ستاد علیرضا محمدی لاری نماینده ستاد صیانت دفتر موسیقی، حسین مؤذن نماینده ستاد صیانت در مرکز هنرهای نمایشی، فرامرز دلدار خیرآبادی نماینده ستاد صیانت در سازمان سینمایی کشور، مهرزاد نادرپور کارشناس معاونت در امور مطبوعاتی و نادر سروری مدیر دفتر طرح و برنامه وزارت ارشاد، هر یک خلاصه‌ای از گزارش عملکرد خود را در این جلسه کارگروه ارائه کردند.

اجرای دقیق دولت الکترونیک در دستگاه‌ها به منظور کاهش بسیاری از تخلفات، پیشرو بودن دستگاه‌های اجرایی در بحث حجاب و عفاف، برنامه‌ریزی فرهنگی به منظور نهادینه شدن عفاف و حجاب در جامعه و تقویت امر نظارت و بازرسی از جمله نکاتی بود که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

 

 

منبع:هنرآنلاین


  • سومین جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب برگزار شد.


3Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات