ﺳﻪشنبه, 30 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

بهروز افخمی: افت فروش پائیزی بسیار شدید است/ افزایش تولید فیلم به رونق سینماها کمک می کند

بهروز افخمی: افت فروش پائیزی بسیار شدید است/ افزایش تولید فیلم به رونق سینماها کمک می کند

بهروز افخمی در ابتدای برنامه هفت سی ام مهرماه گفت: افت فروش پائیزی بسیار شدید است و بیش تر از نیمی از فیلم از سال گذشته در صف اکران قرار دارند.
💢 فروش فیلم ها در هفته گذشته افت شدیدی پیدا کرده است و بیش از انتظار بود. فروش کل فیلم های روی پرده به پ میلیارد تومان هم نرسید. چیزی در جدود 900 میلیون تومان بود که 450 میلیون تومان آن مربوط به دو فیلم اول جدول بود و سهم باقی فیلم ها کمتر از نیم میلیارد تومان بود.

💢 این مسئله را در کنار 50 فیلم به نمایش درنیامده بگذارید که در صف اکران قرار دارند. تاکنون از ابتدای سال 95 چیزی حدود 37 فیلم روی پرده رفته اند و احتمالا با وجود وضعیت کنونی و جشنواره فجر در پیش رو، بسیاری از این فیلم ها فرصت نمایش نمی یابند.

💢 ممکن است برخی گمان کنند باید میزان تولید فیلم ها و ارائه پروانه ساخت را کمتر و کنترل کرد که این حرف از اساس غلط است. اگر قرار است سینما رونق یابد و به جمعیت تماشاگر سینمایی 30-40 میلیونی در سال برسیم، باید حداقل 200 فیلم در سال تولید و اکران کنیم. در کشورهایی بزرگ سینمایی دنیا 10-15 فیلم در هر هفته روی پرده می روند و قدرت انتخاب مخاطب بالاست. بنابراین تعداد تولید فیلم خوب است و باید از این نیز بیشتر شود اما شیوه های پخش فیلم باید تغییر یابد و تعداد فیلم هایی که در هفته روی پرده می روند بالا رود.

💢 پخش و شورای صنفی ما باید برای چنین وضعیتی خود را آماده کنند و جلوی پخش فیلم ها را نگیرند. شرایطی را باید ایجاد کنند که پویاتر از وضعیت فعلی باشند و فیلم های جدید بتوانند سالن های بیشتر و جدیدتری دریافت کنند. این خوب است که فیلم های پرفروش سالن های بیشتری داشته باشند، اما باید شرایط به گونه ای باشد تا به محض افت فروش، سالن های خود را به فیلم های جدید و تازه از راه رسیده بدهند.

💢 اگر وضعیت فعلی پخش و اکران اصلاح نشود، ممکن است رونق امسال سینماها در سال آینده معکوس شود.

  • بهروز افخمی: افت فروش پائیزی بسیار شدید است/ افزایش تولید فیلم به رونق سینماها کمک می کند


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات