ﺳﻪشنبه, 31 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

اکران فیلمی بعد از ۸ سال با بازی رضا عطاران

اکران فیلمی بعد از ۸ سال با بازی رضا عطاران

آیین افتتاحیه فیلم سینمایی «چاله» ساخته علی کریم پنجم مهرماه در سینما فرهنگ با حضور اهالی سینما، هنرمندان و عوامل فیلم در سینما فرهنگ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و قبل از شروع نمایش فیلم علی کریم کارگردان فیلم «چاله» گفت:خوشحالم که این فیلم پس از هشت سال امکان اکران عمومی پیدا کرد. اگر امروز اینجا به عنوان فیلمساز در خدمت شما هستم یک دلیل بیشتر ندارد و آن عباس کیارستمی است. تنها انسان فرهیخته ای که شبیه و منطبق با آثارش تا به امروز دیده ام و در باورم تا ابد جای گرفت. او از معدود هنرمندانی بود که خود را با ایثاری عجیب و اصراری همیشگی از آثارش حذف می کرد، تا بی هیچ اَدا و خودنمایی، مخاطبِ خودِ جهان اثر باشیم و این ایثار تا جایی ادامه پیدا می کرد که نه تعدادی از عکاس ها او را عکاس می دیدند و نه گروهی از سینماگران او را فیلمساز و برخی از اهالی ادب هم که بماند… کیارستمی فیلسوفی بود که فیلم هم می ساخت و عکس هم می گرفت و شعر هم می گفت و در هر کاری چیره دست بود و فیلسوفانه می دید و زندگی می کرد و می آموخت و آموزش می داد. جایش برای همیشه خالی خواهد ماند و ظاهرن بر این سوگواریِ جماعتی چون ما، پایانی نیست. یادشان گرامی.

او همچنین در پایان گفت: نمایش امشب رو تقدیم می کنم به بهمن کیارستمی و پزشکی که برای یک طپش و ثانیه ای بیشتر نفس کشیدنِ یک انسان لباس سفید طبابت بر تن می کند و نه چیز دیگر.

به گزارش خبرآنلاین، در این مراسم رضا عطاران، سیف الله صمدیان، نگار اسکندرفر، عباس یاری، ایرج شهزادی، سید جمال ساداتیان، سامان مقدم، علی قربانزاده، مجید مطلبی، بابک کریمی، بهتاش صناعی ها، اکتای براهنی و… حضور داشتند.


  • اکران فیلمی بعد از ۸ سال با بازی رضا عطاران


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات