پنجشنبه, 05 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

آینده‌سازان موسیقی ایران برگزیده شدند

آینده‌سازان موسیقی ایران برگزیده شدند

دهمین جشنواره‌ ملی موسیقی جوان، شب گذشته 24 شهریورماه با معرفی 205 برگزیده در سه شاخه‌ موسیقی دستگاهی، کلاسیک و نواحی به پایان رسید.

مراسم اختتامیه‌ این دوره از جشنواره با حضور بزرگان موسیقی ایران، علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران و دبیران جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای اين مراسم، سیدعباس سجادی در مقام مجری پشت تريبون قرار گرفت و ضمن خوشامدگويی به هنرمندان و شركت‌كنندگان اين دوره از جشنواره، از بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران برای ایراد سخنرانی دعوت کرد.

جمالی ضمن تبریک به هنرمندان موسیقی به‌واسطه‌ برگزاری جشنواره‌ جوان گفت: «این جشنواره فاصله‌ معناداری با صنعت موسیقی ایرانی گرفته و به فرهنگ موسیقی نزدیک‌تر شده است. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم به سمتی حرکت کنیم که این رویداد موسیقی مبنایی برای ارزش‌گذاری فرهنگی باشد که اساساً می‌تواند بن مایه‌ی فرهنگی ما را تشکیل دهد.»

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانند در آینده در جهت اعتلای این حرکت فرهنگی گام‌های مؤثرتری بردارد.

در ادامه مراسم، نوازندگان نوجوان و جوان سازهای محلی به اجرا پرداختند و سپس متن سخنرانی هومان اسعدی، دبیر دهمین جشنواره‌ ملی موسیقی جوان توسط سیدعباس سجادی قرائت شد. در بخشی از این متن آمده بود: «جشنواره ملی موسیقی جوان جشنواره‌ای زیربنایی و تخصصی است که امکانی برای ارزیابی وضعیت کمی و کیفی آموزش موسیقی در کشور به دست می‌دهد. این جشنواره، از سویی، موجب ایجاد انگیزه‌ای برای تلاش و تکاپوی بیشتر در میان نسل جوان موسیقیدانان ایران می‌شود و، از سوی دیگر، با همکاری صمیمانه جمع کثیری از استادان برجسته موسیقی کشور مجالی شایسته و ارجمند برای ارزیابی سطح کیفی آثار نسل جدید و سمت و سودادن به فعالیت‌های موسیقایی آنان فراهم می‌آورد.»

در ادامه این مراسم، 205 نفر از نوازندگان نوجوان و جوان در بخش‌‌های مختلف جوایز خود را دریافت کردند.

مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره با قرائت حکم دبیری هومان اسعدی همراه بود به طوری که این هنرمند برای پنجمین‌بار دبیری این جشنواره را عهده‌دار شد.


  • آینده‌سازان موسیقی ایران برگزیده شدند


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات