یکشنبه, 29 مهر,1397 | |

پیشخوان

آرشیو اخبار

بازار در تسخیر اثر جدید خالق «هری پاتر»

بازار در تسخیر اثر جدید خالق «هری پاتر»

هری پاتر پس از سال‌ها دوباره با طلسم خود بر صنعت نشر آمریکا سایه افکند. درست 9 سال پس از انتشار هفتمین و آخرین کتاب از سری کتاب‌های پرفروش «هری پاتر»، نمایشنامۀ «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» بالاترین میزان پیش‌خرید یک کتاب در آمریکا از سال 2007 به این سو را به نام خود ثبت کرد.
شرکت «بارنز اند نوبل» بزرگترین کمپانی خرده‌فروشی کتاب در َآمریکا دوشنبه در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که کتاب «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» رکورد میزان پیش‌خرید کمپانی را از سال 2007 به این سو به نام خود ثبت کرده است. این کمپانی آماری از میزان پیش‌خرید کتاب ارائه نکرد اما اعلام کرد که انتظار دارد این اثرعنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را نیز به دست آورد.

این کتاب که به عنوان هشتمین کتاب از سری کتاب‌های «هری پاتر» در نظر گرفته می‌شود، نیمه شب 31 جولای منتشر و به بازار کتاب عرضه می‌شود. پیش از انتشار کتاب نمایشی به همین عنوان در لندن به صحنه خواهد رفت.

داستان این نمایشنامه 19 سال پس از رویداد‌های «هری پاتر و یادگاران مرگ» روی می‌دهد و در آن هری پاتر کارمند پرکار وزارت جادو با سه فرزند است اما همچنان با گذشته‌اش دست و پنجه نرم می‌کند.

آمازون بوک نیز اعلام کرد که «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» در حال حاضر بیشترین میزان پیش‌خرید نسخه چاپی و کتاب الکترونیکی این شرکت را نیز در اختیار دارد.

سیرا ویلسون ویراستار آمازون بوک گفت: «برای میلیون‌ها تن از ما که هوادار «هری پاتر» هستیم، داستان تازه‌ای از هاگوارتس رویداد بزرگی است.»

جی‌کی رولینگ در آغاز تصمیمی برای انتشار نمایشنامه «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» نداشت و تنها قرار بود که نمایش در لندن به صحنه برود. اما پس از تقاضای بسیار هوادارانی که نمی‌توانستند برای دیدن نمایش به لندن بروند به انتشار آن تن داد.

هفتمین کتاب از سری کتاب‌های «هری پاتر» به بیش از 79 زبان ترجمه شد و بیش از 450 میلیون نسخه آن در سراسر جهان فروخته شد.

فروش اقتباس‌های سینمایی از این کتاب‌ها نیز در باکس‌آفیس جهانی به بیش از 7 میلیارد دلار رسید. 

  • بازار در تسخیر اثر جدید خالق «هری پاتر»


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات