ﺳﻪشنبه, 31 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

نظر جیم جارموش درباره فروغ فرخزاد

نظر جیم جارموش درباره فروغ فرخزاد

چه کسی فکر می کرد یک فیلمساز محبوب روز جهان این گونه با فرهنگ ایرانی گره بخورد؟فیلم پترسون، ساخته جیم جارموش و با بازی گلشیفته فراهانی، در جشنواره کن به نمایش در آمد و با استقبال نیز رو به رو شد.. اما در کنفرانس مطبوعاتی فیلم در جشنواره هم اشاره‌هایی به فرهنگ ایران شده است.
امیرهوشنگ هاشمی خبرنگار دنیای تصویر پرسش زیر را در این جلسه مطرح کرده است: آقاى جارموش شما یک فیلم خارق العاده و رویاگونه در ستایش از شعر ساخته اید. با توجه به این واقعیت که شما یکى از تحسین شده ترین بازیگران زن ایرانى را بعنوان یکى از نقشهاى اصلى خود انتخاب کرده اید، مى خواستم از شما سوال کنم که آیا شما با شاعران ایرانى آشنا هستید، و آیا مطالعه اى در باب شعر ایرانى داشته اید؟
جارموش: نه چندان، یکى را مى شناسم که اسمش را نمى توانم بیاد بیاورم، همان که “خانه سیاه است” را ساخته بود (گلشیفته اسم فروغ فرخزاد را به او یادآورى مى کند)، بله متشکرم. اما من اطلاعات زیادى در این مورد ندارم، و چیزى هست که قطعاً باید روى آن بیشتر مطالعه کنم. من خیلى نسبت به شاعرانگى موجود در سینماى ایران آگاه هستم، و شاید بیشتر از ١۵ سال هست که دارم این قضیه را اعلام مى کنم که آنجا یکى از باغ هاى سینما روى سیاره ى ما هست. بنابراین، خیلى از وجود چنین فرمى از شاعرانگى در سینما قدردانى مى کنم، اما در مورد شاعران ایرانى، اطلاعات زیادى ندارم و باید بیشتر یاد بگیرم. ممنونم.

  • نظر جیم جارموش درباره فروغ فرخزاد


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات