ﺳﻪشنبه, 01 مرداد,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

یک برگزیده جشنواره مد و لباس فجر: طراحی لباس را به مانتو محدود نکنیم

یک برگزیده جشنواره مد و لباس فجر: طراحی لباس را به مانتو محدود نکنیم

ژیلا شریعت‌مدار طراح لباس عقیده دارد جشنواره‌هایی نظیر مد و لباس فجر برای طراحان لباسی که ساکن تهران نیستند یک اتفاق خوب محسوب می‌شود.
ژیلا شریعت‌مدار طراح لباسی است که در چهارمین دوره جشنواره مد و لباس فجر توانست رتبه اول طراحی لباس عموم برای دانشجو را کسب کند. 

او در گفت‌و‌گو با خبرنگار هنرآنلاین گفت: با توجه به این که در دوره‌های گذشته جشنواره مد و لباس نیز حضور داشتم، فکر می‌کنم باید برگزاری این جشنواره توسعه پیدا کند تا در عرصه‌های دیگر پوشاک هم ورود داشته باشیم.

شریعت‌مدار افزود: لباس مورد نیاز زنان جامعه را نباید فقط در مانتو و چادر ببینیم، بلکه به طراحی لباس‌هایی مانند لباس عروس ایرانی هم نیاز داریم. ما باید لباسی طراحی کنیم که درشان عروس‌های ایرانی باشد، اتفاقی که متاسفانه رخ نداده و معمولاً طرح‌ها از ژورنال‌های خارجی برداشته می‌شود.

این طراح لباس ادامه داد: فضای کار در ایران برای طراحان خیلی مناسب نیست، اما در کشورهای همسایه این امکان برای طراحان بهتر است و حمایت‌های بیشتری از آن‌ها صورت می‌گیرد. از سوی دیگر واردات لباس‌های چینی باعث شده تا بازار مانتو و لباس ما تحت شعاع قرار بگیرد، ضمن اینکه این لباس‌ها از نظر بهداشتی هم دچار مشکلاتی هستند. امیدوارم که نظارتی بر روی لباس‌های وارداتی باشد و اگر قرار است از این لباس‌ها در بازار استفاده شود حداقل از نوع درجه یک آن باشد.

شریعت‌مدار افزود: تنها برگزاری جشنواره مد و لباس کافی نیست بلکه جشنواره باید پلی باشد تا طراحان جوان بتوانند با تولیدکنندگان ارتباط خوبی داشته و این تعامل منجر به همکاری‌های دوسویه در عرصه پوشاک بانوان شود. برگزاری جشنواره فی‌النفسه اتفاق خوبی است و امیدوارم مسئولان شرایطی را ایجاد کنند تا من طراح بتوانم یا خودم طرحم را تولید کنم و یا با تولیدکنندگان قرارداد مشخصی برای ادامه همکاری داشته باشم.

او که ساکن استان آذربایجان شرقی است افزود: برگزاری جشنواره‌هایی نظیر مد و لباس فجر برای طراحان لباسی که ساکن تهران نیستند یک اتفاق خوب محسوب می‌شود و شرکت در این نمایشگاه‌ها در روند کار و کسب درآمد مؤثر خواهد بود. درآمد این حرفه در شهرستان ناچیز است و متاسفانه در شهرستان‌ها طراحی لباس به خوبی برای اشخاص جامعه معرفی نشده است.

شریعت‌مدار ادامه داد: بنیاد ملی مد و لباس باید انگیزه‌ای به طراحان لباس بدهد تا دوره‌های آینده جشنواره‌های مد و لباس باشکوه‌تر برگزار شود. مسئولان باید از آثار خلق‌شده توسط طراحان لباس جوان بیشتر استقبال کنند، همچنین طراحان باسابقه را راضی نگه دارند و به آن‌ها دلگرمی بدهند تا بهتر به فعالیت‌های خود در این زمینه ادامه بدهند.

او با اشاره به ضرورت حمایت از طرح‌های شرکت‌کننده در جشنواره گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا تولیدکنندگان طرح‌های ما را خریداری کنند. روابط بین طراحان لباس و تولیدکنندگان پوشاک باید بهبود پیدا کند تا اتفاق مثبتی در صنعت پوشاک ایران رخ دهد.

 

 

 

منبع:هنرآنلاین


  • یک برگزیده جشنواره مد و لباس فجر: طراحی لباس را به مانتو محدود نکنیم


1Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات