دوشنبه, 05 اسفند,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

تهیه‌کنندگان غایب و حاضر فیلم فجر

تهیه‌کنندگان غایب و حاضر فیلم فجر

محمود رضوی با دو فیلم در بخش «سودای سیمرغ» و یک فیلم در بخش «نگاه نو»، در کنار سعید سعدی با دو فیلم در بخش اصلی و سعید ملکان که دو فیلم در بخش نگاه نو دارد، از پرکارترین تهیه‌کنندگان سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر هستند و نوروزبیگی تهیه‌کننده پرکار جشنواره‌ی سال قبل غایب است.

به گزارش فرهنگ نویس به نقل از ایسنا، محمود رضوی که در دوره گذشته فیلمی را در جشنواره نداشت امسال فیلم «سیانور» بهروز شعیبی و «دلبری» جلال دهقانی اشکذری را در بخش اصلی و «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» حمیدرضا قربانی را در بخش نگاه نو دارد.

سعید سعدی هم که در دوره گذشته در جشنواره غایب بود، در این دوره «خشم و هیاهو» هومن سیدی و «من»(مشترک با سعید خانی)ساخته سهیل بیرقی را در بخش سودای سیمرغ دارد که «من» در بخش نگاه نو هم حضور دارد.

سعید ملکان هم با دو فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی و «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری در بخش نگاه نو حاضر است.

در این دوره جشنواره محمدحسین فرح‌بخش «آب‌نبات چوبی»، فرزاد موتمن «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»، مانی حقیقی «اژدها وارد می‌شود»، مصطفی کیایی «بارکد»، سیدرضا میرکریمی «دختر»، مسعود ده‌نمکی «رسوایی 2»، رضا درمیشیان «لانتوری»، مهدی گلستانه «نقطه کور»، تینا پاکروان «نیمه شب اتفاق افتاد» و بهنام بهزادی «وارونگی» 10 کارگردانی هستند که خود تهیه فیلم‌هایشان را عهده‌دار هستند.

در دوره گذشته هشت تهیه کننده کارگردان حضور داشتند.

از دیگر تهیه‌کنندگان حاضر در بخش اصلی این دوره جشنواره می‌توان به منوچهر محمدی با «امکان مینا»، محمد احمدی «به دنیا آمدن احمد»، امیرپروین حسینی «زاپاس»، پیمان جعفری و شهرام اخلاق‌پور «عادت نمی‌کنیم»، علی قائم مقامی «کفش‌هایم کو»، مسعود ردایی «مالاریا»، محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی «نفس» و منصور لشکری قوچانی «هفت ماهگی» اشاره کرد.

در لیست عوامل فیلم «بادیگارد» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا نامی به عنوان تهیه‌کننده درج نشده و پژمان لشکری پور به عنوان مجری طرح حضور دارد.

از تهیه‌کنندگان حاضر در بخش نگاه نو هم می‌توان از حبیب‌الله والی‌نژاد «ایستاده در غبار»، جهانگیر کوثری «پل خواب»، مجید شیخ انصاری «گیتا» و کامران مجیدی «لاک قرمز» نام برد.

در این بخش نام منیژه حکمت و محمدمهدی عسگرپور از کارگردانان سینما نیز به چشم می‌خورد که به ترتیب فیلم‌های «خماری» و «متولد 65» را تهیه کرده‌اند.

در بخش هنر و تجربه تهیه‌کنندگانی چون یوسف وجدان‌پرست «چهارشنبه»، احسان فولادی‌فر «قیچی»، امیر پورکیان «گاهی»، علی حضرتی «نیمرخ‌ها» و مجید مدرسی و سعید آرمند «یک شهروند کاملا معمولی» حضور دارند.

محمدعلی سجادی تهیه فیلم خودش با نام «تمرینی برای اجرا» را بر عهده دارد و پویان باقرزاده «برداشت دوم از قضیه اول» و هادی محقق «ممیرو» دیگر کارگردان‌هایی هستند که فیلم خود را تهیه کرده‌اند

مجید برزگر که در کنار محقق «ممیرو» را تهیه کرده خود به عنوان کارگردان با «یک شهروند کاملا معمولی» حضور دارد.

در این بخش عباس رافعی کارگردانی است که فیلم «اینجا کسی نمی‌میرد» اولین ساخته حسین کندری را در کنار سعید سعیدیان تهیه کرده و تورج منصوری نیز فیلمبردار باسابقه سینما تهیه فیلم «سینما نیمکت» محمد رحمانیان را عهده دار بوده است.

از نکات قابل توجه در بین تهیه‌کنندگان این دوره جشنواره غیبت جواد نوروزبیگی پرکارترین تهیه‌کننده سال قبل است که با سه فیلم «من دیگو مارادونا هستم»، «اعترافات ذهن خطرناک من» و «بهمن» در جشنواره حاضر بود و در اختتامیه نیز به دلیل پرکاری سیمرغ بلورین دریافت کرد.

بیتا منصوری هم که در دوره گذشته برای فیلم «رخ دیوانه» سیمرغ بهترین فیلم را دریافت کرد از غایبان این دوره محسوب می‌شود.

مرتضی شایسته، سید جمال ساداتیان، علی سرتیپی، سید غلامرضا موسوی، امیر سمواتی و محسن علی اکبری از دیگر تهیه کنندگان غایب این دوره هستند.


  • تهیه‌کنندگان غایب و حاضر فیلم فجر


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات