چهارشنبه, 07 اسفند,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

تظاهرات صدها نفر علیه خواننده آمریکایی

تظاهرات صدها نفر علیه خواننده آمریکایی

مردم شهر کیپ‌تاون در اعتراض به کنسرت فارل ویلیامز در این شهر دست به تظاهرات زدند.
به گزارش فرهنگ نویس از خبرگزاری خبرآنلاین، حدود ۵۰۰ نفر از اهالی شهر کیپ‌تاون آفریقای جنوبی، بیرون محلی که قرار است فارل ویلیامز در آن کنسرت اجرا کند، تجمع کردند. تجمع‌کنندگان به قرارداد تبلیغاتی این خواننده با شرکت وول‌ورث اعتراض دارند. شرکت آفریقایی وول‌ورث روابط تجاری نزدیکی با اسرائیل دارد.

این اعتراض‌ها از سوی شاخه آفریقایی کمپین بین‌المللی انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل سازمان‌دهی می‌شوند، اما علیرغم این اعتراض‌ها فارل ویلیامز طبق برنامه تعیین شده کنسرت خود در آفریقای جنوبی را برگزار خواهد کرد.

یکی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات در حالی که پرچم فلسطین را در هوا تکان می‌داد، گفت : «همکاری فارل ویلیامز با وول‌ورث به معنای حمایت این خواننده از اسرائیل است. اسرائیل یک حکومت آپارتاید جدید است که به سرکوب فلسطینی‌ها می‌پردازد.»

معمولا تجمعات حمایت از مردم فلسطین در کیپ‌تاون که جمعیت مسلمان زیادی دارد، افراد زیادی را به خود جلب می‌کند.

در این تظاهرات مردمی پلاکاردهایی با خود داشتند که روی آن‌ها نوشته بود : «تنها زمانی به فارل ویلیامز خوش‌آمد می‌گوییم، که غزه آزاد شده باشد.» و «دست فارل و وول‌ورث به خون آغشته است.»

پلیس کیپ‌تاون پیش از شروع تظاهرات تلاش داشت که با حکم دادگاه از حضور بیش از ۱۵۰ نفر در این تجمع جلوگیری کند، اما دادگاه درخواست پلیس را رد کرد. این تجمع با نظارت شدید پلیس برگزار شد.

  • تظاهرات صدها نفر علیه خواننده آمریکایی


5Article Rating


حسین
چهارشنبه, 01 مهر,1394
چه نکتۀ قشنگی:
پلیس دنبال حکم دادگاه بود، دادگاه رد کرد.
تظاهرات با نظارت پلیس برگزار شد.
بزرگی می گفت تمام مردم در کشورهای پیشرفته ردایی از قانون بر دوش دارند که از آنان محافظت کند. چیزی که در کشورهای جهان سوم بی معنی است.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

آرشیو

جستجو

تبلیغات