دوشنبه, 28 مرداد,1398 | |

ادبیات و کتاب

آرشیو اخبار

توضیحی درباره دیدار امشب شاعران با مقام معظم رهبری/ امسال بیشتر جوانان شعر میخوانند

توضیحی درباره دیدار امشب شاعران با مقام معظم رهبری/ امسال بیشتر جوانان شعر میخوانند

علیرضا قزوه که مدیریت دیدار و شب شعرهای سالانه شاعران با مقام معظم رهبری را بر عهده دارد، از حضور بیش از 70 درصد از شاعران برای نخستین‌بار در این نشست خبر داد.

به گزارش بخش ادبیات ایسنا، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری درباره دیدار سالانه شاعران با مقام معظم رهبری که امسال نیز در نیمه ماه مبارک رمضان و همزمان با سالگرد ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می‌شود، اظهار کرد: بیش از 70 درصد شاعرانی که در این دیدار حاضر می‌شوند، چهره‌های تازه و جوان هستند و برای نخستین‌بار است که در این محفل حضور دارند. همچنین بیش از 80 درصد شاعرانی که شعر می‌خوانند برای نخستین‌بار است که فرصت پیدا می‌کنند تا در این جلسه به شعرخوانی بپردازند.

وی ادامه داد: اغلب شاعرانی که در جلسه سال 94 دیدار شاعران با حضرت آقا به شعرخوانی می‌نشینند جوان هستند و دلیل این انتخاب هم احترام به جوانانی است که شعر را جدی گرفته‌اند تا انگیزه آن‌ها برای ادامه این راه دوچندان شود.

قزوه درباره شیوه انتخاب شعرها برای ارائه در این شب شعر نیز گفت: این اشعار طی فرایند دوماهه و پس از 20 جلسه کارشناسی و با حضور 10 کارشناس مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انتخاب شده‌اند. موضوعات اشعار متنوع و تمام موضوعات شعری مورد احترام هیات انتخاب بوده‌اند و به شعریت بیش از هر فاکتوری توجه شده است.

این شاعر گفت: امسال نسبت به سال‌های گذشته، تعداد کشورهای حاضر و شاعران بین‌المللی اندکی بیش‌تر شده است. همچنین برخی از مسوولان فرهنگی و هنری برجسته کشور در این مراسم حضور خواهند داشت.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری دیدار سالانه شاعران با مقام معظم رهبری را طولانی‌ترین جلسه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با مخاطبان‌شان دانست و گفت: این جلسه یک ساعت پیش از اذان مغرب آغاز می‌شود و اغلب اوقات تا پاسی از شب و ساعت 24 ادامه دارد.


  • توضیحی درباره دیدار امشب شاعران با مقام معظم رهبری/ امسال بیشتر جوانان شعر میخوانند


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات