ﺳﻪشنبه, 30 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

تاکید رهبری بر هنرهای نمایشی
دغدغه ی فرهنگی

تاکید رهبری بر هنرهای نمایشی

نکته ای خاصی در حاشیه بازدید رهبری از نمایشگاه کتاب نهفته بود: توجه ویژه ی رهبر انقلاب به هنرهای نمایشی و درخواست از وزیر برای پی گیری جدی آن!
سایت اینترنتی  khamenei.ir  در متنی به قلم خبرنگار خود، گزارشی از حاشیه های بازدید اخیر آیت الله سیدعلی خامنه ای مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب منتشر کرد که در آن نکته ای خاصی نهفته بود. توجه ویژه ی رهبر انقلاب به هنرهای نمایشی و درخواست از وزیر برای پی گیری جدی آن. ضمن اینکه ایشان تاکید بر کتاب های نمایشنامه ای داشتند و بنا بر دغدغه شان از غرفه دارها درباره وضعیت فروش نمایشنامه سوال کردند.

به عبارات زیر توجه فرمایید:
«آقا وقتی به آخر غرفه (نشر نی) رسیدند گفتند: کارکردتان خوب است. این کتاب‌ها همه برای دو سه سال اخیر است؟ و مدیر تأیید کرد.
آقا پرسیدند: فروشتان چطور است؟ مدیر گفت: خوب است.

- بیشتر چه کتاب‌هایی فروش دارد؟
- ادبیات و کتاب‌های دانشگاهی.
- رمان؟
- فروش رمان خوب است.

موقع بیرون آمدن از نشر نی آقا به قفسه‌ای اشاره کردند که: اینها چیست؟ گفتند: نمایشنامه. آقا گفتند: اینها را هم می‌خرند؟ گفتند: بله. کما بیش. بیشتر دانشجوهای هنر.»

و
«باز هم موقع رفتن از غرفه (نشر قطره) به نمایشنامه‌ها اشاره کردند و پرسیدند: این نمایشنامه‌ها مشتری داره؟ غرفه‌دار جواب داد: بله، می‌برند. آقا از غرفه خارج شد و به وزیر که کنارش می‌آمد گفت: اخیرا گزارش‌هایی از نمایش‌های روی صحنه به من رسید که خوب نبود. باید به این موضوع توجه جدی کنید.»


  • تاکید رهبری بر هنرهای نمایشی


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات