یکشنبه, 30 تیر,1398 | |

ادبیات و کتاب

آرشیو اخبار

عصر شعر مهدوی "وقتی بیایی" در مسجد مقدس جمکران برگزار شد

عصر شعر مهدوی "وقتی بیایی" در مسجد مقدس جمکران برگزار شد

طی مراسمی و با حضور تعدادی از شاعران برجسته کشور عصر شعر مهدوی " وقتی بیایی" در مسجد مقدس جمکران برگزار شد

در آستانه میلاد امام زمان( عج) و همزمان با آغاز برنامه‌های ایام نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران عصر شعر مهدوی " وقتی بیایی" با شعر خوانی تعدادی از شاعران برجسته کشور عصر سه‌شنبه در شبستان اصلی این مسجد برگزار شد که مورد استقبال اهالی شعر و ادب قرار گرفت.

اين مراسم كه با حضور زائران و نمازگزاران مسجد مقدس جمكران برگزار شد، شاعران نام آشناي كشور همچون عليرضا قزوه شاعرپیشکسوت انقلاب اسلامی، مرتضي اميري اسفندقه نویسنده كتابهای «بازوان مولايی»، «اين شرح شرحه شرحه»،«قتيل قبيله»، «چين كلاغ»،و«گزيده ادبيات فارسی شماره 34» ، ، سيد حميدرضا برقعي از شاعران جوان استان قم و نویسنده کتاب های «طوفان واژه‌ها» و «قبله مایل به تو» و «رقعه» ، سيد محمد جواد شرافت، احمد علوي و خانم حسین‌جانی همسر آقای قزوه و ميلاد عرفان‌پور به شعرخواني پرداختند.

محمد علي مجاهدي پدر شعر آئینی کشور نیز در ابتدای این مراسم در سخنان کوتاهی با ابراز خرسندی از برگزاری این عصر شعر و تاکید بر برگزاری مستمر این گونه محافل ادبی به شعرخوانی پرداخت.

از دیگر شاعران برجسته کشور که در این مراسم به شعر خوانی پرداخت ، استاد قادر طهماسبی متخلص به فرید بود که وی بعد از سالها دوری از محافل ادبی و شعر ، حضور در مسجد مقدس جمکران و شعر خوانی در این مکان مقدس را افتخاری برای خود عنوان کرد.

شاعر شعر «کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود» در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: از اینکه برای حضرت زینب(س) شعری نداشتم ناراحت بودم به اهل بیت(ع) متوسل شدم و بعد از زیارت امام رضا(ع) این بیت "کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود "را زمزمه کردم و تصمیم گرفتم که این شعر را به اولین مراسم و مجلس عزاداری که رسیدم اجازه بگیرم و بخوانم که وقتی وارد اولین مجلس شدم و این ابیات را خواندم جمعیت اشک می‌ریختند و اینگونه شد که این شعر در سراسر کشور و در مجالس عزاداری سیدالشهدا(ع) تکرار می شود.

آثاری همچون «عشق بی غروب» ،«به رنگ خون» ، «شکوفه‌های فریاد» ،«پری ستاره ها»،«پری شدگان»، «ترینه ها»، «پری بهانه ها»،«تلاوت» از این شاهر برجسته به چاپ رسیده است.

برگزاری جلسات ماهانه عصر شعر انتظار در جمکران

علیرضا قزوه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برگزاری عصر شعر انتظار عنوان داشت: امیدواریم با هماهنگی هایی که صورت خواهد گرفت، بتوانیم با همکاری حوزه هنری و بخش های فرهنگی مسجد مقدس جمکران و محافل ادبی استان قم جلسات عصر شعر انتظار در مسجد مقدس جمکران را به صورت ماهانه برگزار کنیم.

شاعر پیشکسوت انقلاب اسلامی، افزود: فضای معنوی مسجد مقدس جمکران به شاعران کمک خواهد کرد تا در ادامه مسیری که پیش و دارند با انگیزه بیشتری قدم بردارند.

وی ابراز داشت: در هند با یکی از شاعران هندی برخورد داشتم که وی می‌گفت در بین شما شیعیان شخصیتی وجود دارد که شعر گفتن برای ایشان مایه افتخار است.

قزوه ادامه داد: من شخصیت‌های مختلف نظام را برایش نام بردم اما او گفت نام آن شخصیت مهدی(عج) است و این نشان دهنده علاقه و ارادت سایر ادیان و مذاهب به حضرت ولیعصر(عج) است.

عصر شعر مهدوی " وقتی بیایی" با مشارکت شبكه فرهنگي مهدياران، گروه فرهنگي هنري مرز و همچنین واحد آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري در مسجد مقدس جمكران برگزار شد.

در پایان این مراسم نیز شاعران حاضر با حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران دیدار کردند.


  • عصر شعر مهدوی "وقتی بیایی" در مسجد مقدس جمکران برگزار شد


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات